PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /W nocy poważne przymrozki. Gdzie temperatura będzie najniższa?

W nocy poważne przymrozki. Gdzie temperatura będzie najniższa?

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-11 19:30:00
przymrozki

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek w godzinach rannych mogą wystąpić przymrozki w 14 województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, a także wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Ostrzeżenie przed przymrozkami

Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do ok.–2 st. C, a przy gruncie do –5 st. C. W niektórych miejscach spadek temperatury przy gruncie może wynieść –8 st.

Na przeważającym obszarze powyższych województw miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza w godzinach porannych we wtorek w przedziale od –3 do –2 st. C, a przy gruncie do –5 st. C. W województwach podkarpackim, małopolskim oraz śląskim i dolnośląskim temperatura przy gruncie może spaść do ok. – 8 st. C. Alerty zaczną obowiązywać od późnego wieczora w poniedziałek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Przymrozki we wtorek 12 kwietnia

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Gdzieniegdzie na wschodzie i południowym wschodzie słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3 st. C na wschodzie do 0 st. C na zachodzie, nad morzem około 1 st. C, w rejonach podgórskich spadek temperatury do -5 st. C. Wiatr na ogół słaby, zmienny z przewagą kierunku zachodniego.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu, w Bieszczadach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie, około 11 st. C w centrum do 15 st. C na zachodzie. Prognoza pogody przewiduje słaby i umiarkowany wiatr, na Podkarpaciu okresami porywisty, na wschodzie północno-zachodni, na zachodzie południowo-wschodni. Możliwe są przymrozki.

Czytaj również: Przeworska: Do końca sezonu na świecie zabraknie ok. 10-12 mln ton ziarna

PAP /fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE