PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Wacława Bochenko. Stuletnia emerytka z Podlasia

Wacława Bochenko. Stuletnia emerytka z Podlasia

Autor: Świat Rolnika 2016-11-22 14:38:02
Wacława Bochenko. Stuletnia emerytka z Podlasia

Wacława Bochenko 5 listopada świętowała setne urodziny. Z tej okazji KRUS przygotował dla jubilatki niespodziankę.

5 listopada 2016 r. Wacława Bochenko dołączyła do stuletnich świadczeniobiorców KRUS. Decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku do emerytury wręczył pani Wacławie prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Adam Sekściński.

 

Wacława Bochenko mieszka w Zabielu (pow. moniecki). Urodziła się 5 listopada 1916 roku w Jaziewie (gm. Sztabin). W sierpniu 1938 wyszła za mąż. Jej mąż Antoni zmarł w 1941. Od tego czasu pani Wacława sama wychowywała jedynego syna. W 1956 roku przekazała mu w całości nieodpłatnie gospodarstwo rolne, w zamian za świadczenie pieniężne z ZUS, przysługujące na podstawie obowiązujących wówczas przepisów art. 23 ustawy z dnia 27.10.1977 r. o zaopatrzeniu emerytalnym oraz innych świadczeniach dla rolników i ich rodzin. Od śmierci syna mieszka sama. W codziennych sprawach pomaga jej opiekunka.

 

Pani Wacława Bochenko to jedyna 100-latka w gminie Jaświły. Na uroczystości urodzinowej oczarowała wszystkich zebranych serdecznością, poczuciem humoru i gościnnością. W spotkaniu ze stulatką uczestniczyli prezes Kasy Adam Sekściński, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Białymstoku Krzysztof Jaworowski, kierownik Placówki Terenowej w Mońkach Jolanta Kalinowska, wójt gminy Jaświły Jan Joka oraz Sołtys wsi Zabiele Józef Hiero.

 

krus.gov.pl/AZK/Fot. krus.gov.pl