PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia sklepy będą otwarte

W najbliższą niedzielę, 10 kwietnia sklepy będą otwarte

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-09 16:00:00
sklepy

W niedzielę, 10 kwietnia sklepy będą otwarte. To druga z siedmiu w tym roku niedziel handlowych. Następna niedziela handlowa przypadnie 24 kwietnia.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel. Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Przewidziano także katalog 32 wyłączeń.

Sklepy otwarte 10 kwietnia 

Niedziela 10 kwietnia to ostania niedziela przed Wielkanocą i druga z siedmiu niedziel handlowych w tym roku. Kolejna niedziela, w której sklepy będą otwarte  przypadnie 24 kwietnia.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 r. Przewidziano także katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, a ponadto nie obowiązuje w: cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności. 

sklepy

Czytaj też: Produkty spożywcze na Wielkanoc będą droższe o ponad 20%

PAP/fot. pixabay


 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE