PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /W Bieszczadach natrafimy na dobre warunki turystyczne i na... żmije

W Bieszczadach natrafimy na dobre warunki turystyczne i na... żmije

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 22:00:00
żmije

"W trakcie wędrówek górskich można spotkać żmije" – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Zdzisław Dębicki.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim w czwartek są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Jak zaznaczył, "rano na termometrach w Cisnej i Ustrzykach Górnych były trzy stopnie Celsjusza". Przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje oraz naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek".

W Bieszczadach podczas wycieczki można napotkać żmije 

"W ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosła. Jest słonecznie i bezwietrznie lub wieje słaby wiatr. W górach panuje bardzo dobra widoczność" – zauważył ratownik dyżurny.

Przypomniał, że na wycieczki górskie trzeba zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, napoje oraz naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek".

Na niektórych, głównie nasłonecznionych, szlakach górskich można spotkać wygrzewające się w słońcu żmije. "Otrzymaliśmy już pierwsze sygnały o ich pojawieniu się" – dodał ratownik GOPR.

Na Podkarpaciu żyją trzy odmiany barwne żmij zygzakowatych: brązowe, srebrzyste i czarne. Ich wspólną cechą rozpoznawczą jest zygzak na grzbiecie (tzw. wstęga kainowa) i znak "x" na głowie. Charakterystyczna u żmij jest też pionowa źrenica oka.

żmije

Czytaj też: Salamandry plamiste rozpoczęły okres godowy

PAP/fot. wikimedia Benny Trapp/fot. Lasy Państwowe


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE