PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Uwaga na silny wiatr i intensywne opady śniegu. RCB wydało ostrzeżenie

Uwaga na silny wiatr i intensywne opady śniegu. RCB wydało ostrzeżenie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-02 13:48:00
RCB

RCB wydało dziś komunikat, w którym ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu ostrzega. Gdzie spodziewać się opadów śniegu i mocnego wiatru?

Najsilniej powieje nad morzem, gdzie porywy wiatru wyniosą nawet 100 km/h. W Bieszczadach ma z kolei spaść do 25 cm śniegu. Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem wydano łącznie dla siedmiu województw.

Dla jakich województw wydano alert RCB?

Alert drugiego, najwyższego stopnia, obowiązuje w nadmorskich powiatach województwa pomorskiego obejmujących m.in. Trójmiasto i Słupsk. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w porywach do 100 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19. Pod koniec jego trwania najsilniejszy wiatr spodziewany jest głównie w rejonie Mierzei Wiślanej i Żuław.RCB2

Ostrzeżenia stopnia pierwszego wydano dla pozostałego obszaru tego województwa, województw ościennych – kujawsko-pomorskiego – zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego – a także części terytorium Podlasia, Mazowsza oraz województwa łódzkiego.

Na Podkarpaciu prognozowane są natomiast opady śniegu. Chodzi o powiat leski, sanocki oraz bieszczadzki – w górach niebezpieczna pokrywa śnieżna może zwiększyć się nawet o 25 cm. Alert pierwszego stopnia będzie obowiązywał tam do piątkowego poranka.

 Czytaj także: IMGW: W czwartek opady na północy kraju i w rejonach podgórskich

źródła:PAP/fot.pixabay.com