PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Ukraińskie zwierzęta znajdą bezpłatną pomoc na mojweterynarz.online

Ukraińskie zwierzęta znajdą bezpłatną pomoc na mojweterynarz.online

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-16 21:00:00
Ukraińskie zwierzęta

Ukraińskie zwierzęta otrzymają pomoc weterynarzy. MojWetrynarz.online nieodpłatnie uruchamia wideo-rozmowy weterynaryjne w języku ukraińskim i rosyjskim.

Za pośrednictwem strony internetowej potrzebujący umówią się na darmową rozmowę weterynaryjną online z lekarzem, który płynnie porozumiewa się w języku ukraińskim lub rosyjskim. Rozmowa ma na celu szybkie udzielenie porady i zadbanie o spokój zarówno właściciela, jak i jego pupila.

Ukraińskie zwierzęta otrzymają pomoc

Uciekający przed wojną obywatele Ukrainy, zabierają ze sobą tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy. Na szczęście wielu z nich nie zapomina o zwierzętach domowych, które są ich członkami rodziny. Psy, koty, świnki morskie chomiki i inne ukraińskie zwierzęta masowo przybywają ze swoimi właścicielami do Polski.

Najważniejszy cel właścicieli – uratować życie pupili, jednak tu po polskiej stronie okazuje się, że zwierzak potrzebuje konsultacji weterynaryjnej, a bariera językowa uniemożliwia udzielenie mu pomocy w przypadkowym gabinecie. Dlatego MojWetrynarz.online nieodpłatnie uruchamia wideo-rozmowy weterynaryjne w języku ukraińskim i rosyjskim.

Dodatkowo w wyszukiwarce na stronie można znaleźć pierwsze gabinety weterynaryjne, w których można odbyć wizytę w języku ukraińskim. Dedykowani specjaliści zadbają o zdrowie zwierzaków uchodźców, a bariera językowa nie będzie przeszkodą w prawidłowym postawieniu diagnozy i przekazaniu zaleceń. Baza gabinetów świadczących usługi także w języku ukraińskim jest stale rozbudowywana.

Rozwiązanie przygotowane przez startup cieszy się sporym zainteresowanie na rynkach zagranicznych. Lekarze z powodzeniem korzystają z pełnych możliwości jakie daje dzisiejsza technologia diagnostyki na odległość. W Wielkiej Brytanii od 2018 roku testuje się podobne rozwiązania, które okazały się w czasie pandemii doskonałą alternatywą dla stacjonarnych wizyt.

Platforma będzie dostępna na Ukrainie po zakończeniu wojny

Zespoły w przychodniach weterynaryjnych podzielone są na mniejsze i pełnią naprzemiennie dyżury w lecznicy. Ci, którzy pracują z domu, prowadzą wstępną selekcję, decydując, którzy pacjenci wymagają standardowej wizyty, a którym można udzielić porady online. Ten system znacznie usprawnił działanie branży i skrócił czas oczekiwania pacjentów, którzy muszą odwiedzić lecznicę.

Cały projekt wsparcia w języku ukraińskim nie powiódłby się, gdyby nie partner honorowy wydawnictwo Dlaczemu, przekazujący dochód ze sprzedaży swoich produktów na działania związane z diagnostyką w języku ukraińskim.

MojWeterynarz.Online podjął decyzję o wejściu platformy na rynek ukraiński. Zaraz po zakończeniu wojny platforma będzie dostępna na Ukrainie dzięki MyVet.com.ua

Podobnie działają na świecie takie platformy jak FirstVet czy Pet Coach. Pierwsza z nich przebojem podbija francuski, niemiecki i amerykański rynek, dając łatwy dostęp do profesjonalnej porady każdemu, kto jej potrzebuje.

Czytaj też: Zwierzęta z Ukrainy będą nieodpłatnie szczepione przeciw wściekliźnie

MediaRoom/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE