PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Ukraińscy rolnicy przejęli kolejny rosyjski czołg [ZOBACZ FILM] 

Ukraińscy rolnicy przejęli kolejny rosyjski czołg [ZOBACZ FILM] 

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-04-07 10:00:00
Ukraińscy rolnicy

Ukraińscy rolnicy od początku wojny chwalą się w mediach społecznościowych przejęciami rosyjskiego sprzętu wojskowego. Tym razem ich łupem padł czołg T-72.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa już 43 dobę. Pomimo przeważających sił najeźdźcy, Ukraińcy dzielnie stawiają opór i odnoszą sukcesy. Morale zarówno żołnierzy jak i ludności cywilnej jest na wysokim poziomie, o czym może świadczyć kolejne nagranie z przejęcia rosyjskiego sprzętu wojskowego, zamieszczone na Twitterze. 

Ukraińscy rolnicy przejęli czołg T-72 

Na poniższym nagraniu widać, jak rolnicy za pomocą traktora marki John Deere przejmują rosyjski czołg T-72. 

Kilka dni temu w jednym z codziennych przemówień do narodu rolnicy zostali wyraźnie pochwaleni za to zaangażowanie przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Zwykli chłopi schwytaliby pilotów zestrzelonych rosyjskich samolotów bojowych, podkreślił Zełenski w zeszły piątek. „Oddziały traktorowe” zaczepiały na polach rosyjski sprzęt i przekazywały go ukraińskim siłom zbrojnym.

W rzeczywistości wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, 24 lutego 2022 r. zaczęły krążyć pierwsze filmy rolników używających swoich traktorów do holowania zepsutych transporterów opancerzonych i innych pojazdów gąsienicowych.

Nie zawsze było jasne, czy pojazdy wojskowe zostały uszkodzone, czy po prostu porzucone. Nie można również indywidualnie sprawdzić autentyczności filmów. Już sama ich liczba sugeruje jednak, że ukraińscy rolnicy w rzeczywistości nie boją się odbierać czołgów okupantom.

Czytaj też: Ukraińscy rolnicy ryzykują życiem prowadząc pracę na polach

fot.Twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


BULT SMOGOWICZE