PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Tonący pies uratowany przez policjantów i strażaków ochotników

Tonący pies uratowany przez policjantów i strażaków ochotników

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-27 11:07:04
pies

Pies tonący w rzece Ropa został zauważony przez przechodnia, spacerującego w okolicy Biecza z własnym pupilem.

Na miejsce przyjechał sierż. sztab. Sebastian Michalski z kolegą z patrolu oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Psa, który od dłuższego czasu znajdował się w rzece i nie był w stanie ani wdrapać się na krę lodową, ani samodzielnie wyjść na brzeg, uratowali w Boże Narodzenie policjanci i strażacy ochotnicy z Biecza. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i zakończyła się sukcesem, a uratowany zwierzak, bardzo wyziębiony, został przekazany pod opiekę weterynarza.

Pies uratowany

,,Pies był zdezorientowany, wycieńczony i skomląc resztkami sił próbował wydostać się z wody. Liczyła się każda minuta, gdyż panowała ujemna temperatura. Nie można było dotrzeć do zwierzęcia po lodzie. Każda taka próba kończyła się załamaniem lodu" – relacjonuje rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Sierż. Sebastian Michalski wszedł do wody wyposażony przez druhów w kamizelkę ratunkową, linkę do holowania i deskę ortopedyczną. Przy wykorzystaniu tej deski, która rozkładała jego ciężar na lodzie, udało mu się dotrzeć do psa, wyciągnąć go z wody i bezpiecznie przetransportować na brzeg. Policjant cały czas był ubezpieczany przez swojego kolegę z patrolu oraz druhów z OSP.

Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i zakończyła się sukcesem, a uratowany pies, bardzo wyziębiony, został przekazany pod opiekę weterynarza.

Czytaj też: Pies pogryzł dziecko. Wielki Mastif odgoniony przez sąsiada

PAP/fot.Policja Małopolska