PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Targi i wystawy rolnicze 2015 - ogólnopolskie i regionalne kujawsko-pomorskie. Sprawdź terminy

Targi i wystawy rolnicze 2015 - ogólnopolskie i regionalne kujawsko-pomorskie. Sprawdź terminy

Autor: Świat Rolnika 2014-12-29 21:15:30
Brak grafiki

Pierwszą imprezą targową w 2015 roku będzie dopiero powołana Arena Agro Ostróda. Wiosną zaprasza Lublin na Agro-Park i Kowalewo Pomorskie na...

Pierwszą imprezą targową w 2015 roku będzie dopiero powołana Arena Agro Ostróda. Wiosną zaprasza Lublin na Agro-Park i Kowalewo Pomorskie na Agro Farmę. Latem zagościmy w Minikowie na Agro-Tech i w Żninie na Pałuckich Targach Rolnych. Jesienią czeka AgroShow w Bednarach.

Sezon targowo-wystawienniczy rozpocznie się już w połowie lutego. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, znana jako organizator Agro Show w Bednarach, powołuje do życia nowe wydarzenie w branży rolniczej - Arena Agro Ostróda. Impreza odbędzie się w halach Centrum Targowo-Konferencyjnego Warmii i Mazur w Ostródzie. Potrwa dwa dni - weekend 14-15 lutego 2015.

Także zimą (20-22 lutego) są przygotowywane międzynarodowe targi w Łodzi - Ferma Bydła 2015 w Centrum Wystawienniczo-Handlowym EXPO.

W marcu odbędzie się Agro-Park 2015 w Lublinie, targi połączone z konferencjami i warsztatami. Wydarzenie powinno zainteresować zwłaszcza sadowników. To do nich będzie skierowana znaczna część oferty, poza maszynami i urządzeniami, znajdą się rozwiązania dotyczące sortowania i pakowania, systemy nawadniające, budowa i wyposażenie chłodni, nasiona i nawozy. Hale A i C Targów Lublin warto odwiedzić 7 i 8 marca.

Gdy już na dobre rozgości się wiosna, kolejne - tym razem regionalne - targi Agro-Farma 2015 zorganizuje Kowalewo Pomorskie (25 i 26 kwietnia). Kolejną wiosenną, ale już większą imprezą rolniczą będzie 30-31 maja Zielone Agro Show 2015 w osadzie Sielinko, (woj. wielkopolskie).

W czerwcu zawitamy do Grubna, gdzie na 13 i 14 czerwca są zaplanowane Kujawsko-Pomorskie Dni Pola. Do największych i najważniejszych wydarzeń w województwie należy Agro Tech w Minikowie. Targi organizowane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego będą miały miejsce 4-5 lipca. Inną letnią propozycją jest Roltechnika, wystawa w Wilkowicach koło Leszna. Równolegle będzie trwał Festiwal Starych Ciągników w gminie Lipno (22-23.08.2015).

Do wartych uwagi z pewnością należą XIX Pałuckie Targi Rolne i XII Pałucka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Żninie, która odbywa się na trawiastej plaży nad jeziorem Czaple (22-23 sierpnia).

Wydarzeniem jesieni, jak co roku, będą jedne z największych w Europie plenerowe targi Agro Show w Bednarach pod Poznaniem. Wydarzenie będzie miało już swoją XVII edycję 18-21 września.