PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Sztuczne mięso – ruszyła sprzedaż kurczaków z bioreaktora

Sztuczne mięso – ruszyła sprzedaż kurczaków z bioreaktora

Autor: Sebastian Wroniewski 2020-12-29 20:00:00
Sztuczne mięso

Duński startup Just Eat, który hoduje sztuczne mięso w laboratoriach, podpisał pierwszą umowę na dostawę kurczaka do singapurskiej restauracji. Warto zauważyć, że chodzi o produkty z komórek prawdziwych zwierząt, a nie o bardziej powszechną alternatywę opartą na roślinach. Startup hoduje sztuczne mięso w postaci komórek wewnątrz bioreaktorów, w których te komórki rosną razem z innymi składnikami roślinnymi. Najpierw mięso pojawi się wyłącznie w restauracji z 1880 roku, po czym Just Eat rozpocznie stopniową ekspansję - do 5, 10, 15 lokali i za kilka lat przejdzie do sprzedaży detalicznej.

Sztuczne mięso, ale nie wegańskie

Sztuczne mięso w menu restauracji to pierwszy raz nie tylko w Azji Południowo-Wschodniej, ale na całym świecie. I ważne jest, aby zauważyć, że chodzi o produkty z komórek prawdziwych zwierząt, a nie o bardziej powszechną alternatywę opartą na roślinach.

To wydarzenie przybliża nas do świata, w którym jedzenie mięsa nie wymaga wylesiania, zmiany siedlisk zwierząt czy stosowania nawet odrobiny antybiotyków.

– powiedział Josh Tetrick, dyrektor generalny Just Eat, podczas prezentacji menu restauracji.

W przeciwieństwie do mięs pochodzenia roślinnego, takich jak burgery wegetariańskie czy produkty Beyond Meat, Just Eat Chicken Bites składa się z tych samych błonników, co prawdziwe. Startup hoduje sztuczne mięso w postaci komórek wewnątrz bioreaktorów, w których te komórki rosną razem z innymi składnikami roślinnymi. Sam producent zauważa, że ​​zbiór komórek do produkcji mięsa Just Eat odbywa się bez uboju.

Postaw na certyfikowane produkty! Na opakowaniu nie znajdziesz informacji o GMO

Sztuczne mięso przyszłością?

Przedstawiciele startupu i restauracji zapowiedzieli,Sztuczne mieso że sztuczne mięso Just Eat będzie serwowane w trzech odmianach, z których jedna jest już znana - grubo panierowane nuggetsy z kurczaka. Każde danie restauracyjne będzie oparte na jednej z trzech kultur kulinarnych: Chinach, Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Najpierw mięso pojawi się wyłącznie w restauracji z 1880 roku, po czym Just Eat rozpocznie stopniową ekspansję - do 5, 10, 15 lokali i za kilka lat przejdzie do sprzedaży detalicznej.

Pojawienie się sztucznego mięsa Just Eat w Singapurze wynika z niedawnej ustawy rządowej zatwierdzonej na początku tego miesiąca. Nowe rozporządzenie zobowiązuje firmy i start-upy zajmujące się uprawą alternatywnych rodzajów żywności do przejścia szeregu testów i uzyskania certyfikatu na sprzedaż „czystego mięsa”. Te ostatnie muszą być uprawiane bez uboju i muszą być zgodne z singapurskimi przepisami zdrowotnymi. W tej chwili Just Eat jest jedyną firmą, która pomyślnie przeszła certyfikację i może sprzedawać sztuczne mięso.

meatinfo.ru/fot.pixabay


Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

BULT SMOGOWICZE