PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Sztuczne mięso Future Meat Technologies będzie produkowane masowo?

Sztuczne mięso Future Meat Technologies będzie produkowane masowo?

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-01-12 22:03:37
Sztuczne mięso

Niemal 350 milionów dolarów zostało zebrane przez izraelskiego producenta, który produkuje sztuczne mięso drobiowe. To „toruje drogę do masowej ekspansji”.

Po otwarciu pierwszej na świecie linii do produkcji sztucznego mięsa w Izraelu na początku tego roku, zaledwie 3 lata po uruchomieniu firmy, Future Meat Technologies pozyskała 347 mln dolarów w ramach rundy finansowania serii B. Runda była współprowadzona przez ADM Ventures, ramię inwestycyjne ADM, a wśród pozostałych inwestorów znalazł się Tyson Ventures. W czerwcu firma ogłosiła otwarcie pierwszego na świecie przemysłowego zakładu produkcji sztucznego mięsa, zdolnego do wytwarzania 500 kg produktów hodowlanych dziennie, co odpowiada 5000 hamburgerom.

Sztuczne mięso podbije świat?

Firma produkująca sztuczne mięso ogłosiła również, że obecnie produkuje pierś z kurczaka za 1,70 dolarów za 110 g piersi z kurczaka, czyli znacznie mniej niż kilka miesięcy temu. Profesor Yaakov Nahmias, założyciel i prezes firmy, zauważa, że ​​technologia toruje drogę do „masowej ekspansji działalności”, dodając, że zespół dokona przełomu w „pierwszym w swoim rodzaju zakładzie produkcyjnym na dużą skalę” w USA w 2022 roku.

„Konsekwentnie wykazaliśmy, że nasza technologia jednokomórkowa i formuły pożywek bez surowicy mogą osiągnąć parytet kosztów szybciej, niż przewiduje rynek" – dodał Nahmias, który wcześniej opisał przestrzeń jako program Apollo XXI wieku.

,,Naszą misją jest stworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości dla nadchodzących pokoleń. Nasza technologia może produkować mięso na ułamku gruntów obecnie wykorzystywanych do produkcji mięsa” – dodał.

Firma twierdzi, że jej technologia opiera się na fermentorach ze stali nierdzewnej, które w sposób ciągły usuwają produkty odpadowe wytwarzane przez „nieśmiertelne” komórki tkanki. Oznacza to stałe środowisko fizjologiczne, które wspiera szybką, naturalną proliferację komórek zwierzęcych.

Pierwszy przemysłowy zakład produkcji mięsa hodowlanego

W czerwcu firma ogłosiła otwarcie pierwszego Sztuczne mieso 01na świecie przemysłowego zakładu produkcji sztucznego mięsa, zdolnego do wytwarzania 500 kg produktów hodowlanych dziennie, co odpowiada 5000 hamburgerom. Zakład może produkować sztuczne mięso kurczaka, wieprzowinę i jagnięcinę, bez użycia surowicy zwierzęcej lub modyfikacji genetycznej. Przewiduje się też produkcję wołowiny w przyszłości.

Cykle produkcyjne są około 20 razy szybsze niż w tradycyjnym rolnictwie zwierzęcym i oczekuje się, że proces produkcyjny będzie generował o 80% mniej emisji gazów cieplarnianych, zużywał o 99% mniej gruntów i 96% mniej słodkiej wody niż tradycyjna produkcja mięsa. Produkt końcowy, jak twierdzi firma, jest dokładnie taki sam pod względem wartości odżywczych.

W lipcu, 2 016 amerykańskich konsumentów zostało przebadanych przez Future Meat Technologies, aby lepiej zrozumieć świadomość i preferencje dotyczące sztucznego mięsa. Okazało się, że ponad 1 na 3 ankietowanych konsumentów planuje wprowadzić mięso hodowlane o swojej diety mięso z kultur hodowlanych. Co więcej, 58% respondentów miało ogólną świadomość istnienia takiego mięsa, a ponad 50% respondentów aktywnie zmieniło swoją dietę, aby stać się bardziej "świadomymi".

Czytaj też: Sztuczne mięso – produkty Impossible Foods pod lupą organów

poultryworld.net/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa






Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane






Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały






BULT SMOGOWICZE