PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 29 i 30 kwietnia

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 29 i 30 kwietnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-29 09:30:00
Prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w ciągu najbliższych dni będzie pochmurnie, a miejscami wystąpią opady atmosferyczne.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Polska będzie w zasięgu wyżu, w dzień na północny kraju zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego związanego z wtórnym niżem znad rejonu Morza Białego. Napływać będzie powietrze polarne morskie, na północny chłodniejsze, na południu cieplejsze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

Szczegółowa prognoza pogody na piątek

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie i w centrum, słabe przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 10 stopni Celsjusza na Półwyspie Helskim do 13 stopni na wschodzie, około 15 stopni w centrum i 18 stopni na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i północny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie początkowo duże i tam zanikające słabe przelotne opady deszczu. Prognoza pogody wskazuje, że nad ranem mogą wystąpić lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna -1 stopnia na północnym wschodzie do około 4 stopni w centrum i 5 stopni na zachodzie. W kotlinach górskich spadki do -3 stopni. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody

W sobotę będzie pochmurno i ciepło

W sobotę zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 14 stopni na północnym wschodzie do 16 stopni w centrum i 19 stopni na południowym zachodzie. Chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich od 10 do 13 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na północnym wschodzie północny.

Przygotowana prognoza pogody przewiduje, że w Warszawie zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 stopni. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 4 stopnie. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 stopni. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Czytaj też: IMGW: Majówka będzie ciepła w trakcie dnia; w nocy możliwe przymrozki

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


BULT SMOGOWICZE