PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-21 09:30:00
prognoza pogody

IMGW poinformował, że prognoza pogody w weekend będzie kształtować się pod wpływem niżu wędrującego znad Bałtyku nad Litwę.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą będą dominować niże, tylko częściowo północ i zachód kontynentu obejmą wyże. Polska będzie pod wpływem niżu wędrującego znad Bałtyku nad Litwę, w strefie związanego z niżem chłodnego frontu atmosferycznego. Front przemieści się od dzielnic centralnych na południowy wschód. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na sobotę

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i nie będzie się zmieniać.

IMGW przewiduje, że prognoza pogody w sobotę będzie dość pochmurna. Wystąpią przelotne opady deszczu. Miejscami burze. Prognozowana wysokość opad podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 12-15 stopni Celsjusza na północy, w dzielnicach centralnych 16-18 st. C do 19-22 st. C na południu i wschodzie, w rejonach podgórskich od 16 do 18 stopni Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny, do 40 km/h, na północy i w pasie dzielnic centralnych do 90 km/h, nad morzem lokalnie do 100 km/h, na południu w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 do 11 st. C, chłodniej lokalnie na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na północy i wschodzie w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z postępującymi stopniowo od zachodu przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu. Możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na niedzielę 

W niedzielę w Polsce, zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy lokalnie możliwe burze. W Tatrach powyżej 1800 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11-13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i północy do 18-20 st. C na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich od 14 do 18 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na południowym wschodzie porywy do 60 km/h. W czasie ewentualnych burz na północy porywy wiatru do 60 km/h. W górach porywy do 80 km/h.

W niedzielę w stolicy, zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, północno-zachodni.

Czytaj też: Salamandry plamiste rozpoczęły okres rozrodu na Podkarpaciu

PAP/fot. pixabay