PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody na 15 i 16 maja

Szczegółowa prognoza pogody na 15 i 16 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-15 10:33:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na niedzielę i poniedziałek przewiduje bardzo słoneczne i ciepłe dni. Prognozuje się również brak opadów atmosferycznych.

Jak informuje IMGW, nad Europą północno-wschodnią oraz nad Atlantykiem pozostawać będą niże z układami frontów atmosferycznych. Od Morza Śródziemnego, przez Europę centralną po Grenlandię rozciągał się będzie układ wyżowy. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Morzem Północnym i Norweskim, w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

W niedzielę do 22 st. C

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie i wschodzie, okresami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C, miejscami na południu 22 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami porywisty, północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, chłodniej miejscami na północy oraz w górach od 3 st. C do 5 st. C. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu lokalnie przygruntowe przymrozki. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem z kierunków zachodnich.

prognoza pogody

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie małe lub umiarkowane, po południu na północnym wschodzie miejscami duże i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 20 st. C, na południu i zachodzie od 20 st. C do 24 st. C, najchłodniej nad morzem około 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich, jedynie na Dolnym Śląsku wiatr południowo-wschodni.

W niedzielę w Warszawie pogodnie, pod wieczór wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna 19 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący, północno-zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie małe, później umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także: IMGW ostrzega. Susza hydrologiczna w czterech województwach

PAP/ fot. pexels
 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE