PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 8 i 9 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 8 i 9 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-08 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że przez najbliższe dwa dni możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz.

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy jest w obszarze obniżonego ciśnienia z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce południowo-zachodnie znajdują się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Polska pozostaje pod wpływem odsuwającego się na północ niżu z ośrodkiem nad Danią, w strefie pofalowanego frontu. Pozostajemy w dość ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad Pomorze napłynie nieco chłodniejsze powietrze.

Prognoza pogody na środę

Prognoza pogody na środę przewiduje, że zachmurzenie będzie umiarkowane, na wschodzie i północnym zachodzie duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 25 mm, na obszarze od Małopolski po Podlasie lokalnie do 35 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 22 st. C do 25 st. C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, nad morzem od 17 st. C do 19 st. C, cieplej na południowym wschodzie od 26 st. C do 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych oraz zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, na wschodzie oraz w centrum kraju z burzami. Na zachodzie kraju przejściowo rozpogodzenia. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 mm do 20 mm. Lokalnie, szczególnie na północy i zachodzie kraju, mgła ograniczająca widzialność do około 300 metrów. Temperatura minimalna od 11 st. C do 15 st. C, na wschodzie i południu kraju miejscami do 17 st. C. Wiatr słaby, przeważnie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza pod wieczór. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr początkowo słaby z kierunków zmieniających się. W trakcie burz porywy wiatru do około 70 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek

Prognoza pogody na środę przewiduje, że zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz miejscami od 30 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C na zachodzie, przez 22 st. C, 24 st. C w centrum, do 29 st. C na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie północno-zachodni, na wschodzie południowo-wschodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze. Suma opadów w trakcie burz do 15 mm. Nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później wschodni i południowo-wschodni. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i burze, okresami możliwy grad. Suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, pod wieczór z kierunków zmieniających się. W trakcie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Czytaj również: Burze z gradem w centralnej i południowej Polsce

PAP/fot.pixabay