PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 7 i 8 lipca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 7 i 8 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-07 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW nie jest zbyt optymistyczna, z powodu niżów z frontami atmosferycznymi przetaczającymi się przez Europę.

IMGW informuje, że południowa oraz północna Europa są pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych, na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże z centrami nad zachodnim Atlantykiem, Uralem oraz Ukrainą. Nad Polskę od północnego zachodu nasuwa się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych, związana z niżem znad południowej Skandynawii. Z zachodu i północnego zachodu napływa wilgotniejsze powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek na wschodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na północnym wschodzie lokalnie możliwe przelotne opady deszczu. Na zachodzie i południu zachmurzenie przeważnie duże oraz okresami opady deszczu i miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C, 19 st.C na zachodzie do 21 st.C, 24 st.C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, z wyjątkiem południowego wschodu. Na południowym zachodzie możliwe burze. Temperatura minimalna od 12 st.C do 15 st.C; w rejonach podgórskich około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w czwartek w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. W strefie odZatoki Gdańskiej przez Warmię i Mazury, Kujawy, wschodnią Wielkopolskę, zachodnią Małopolskę, Ziemię Łódzką, Wyżynę Świętokrzyską aż po Małopolskę i Tatry miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 10 mm do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C do 24 st.C, chłodniej nad morzem 18 st.C,19 st.C i na Podhalu 17 st.C. Wiatr na wschodzie słaby, zachodni i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h. W Karpatach porywy do 60 km/h.

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje, że w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz możliwe słabe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 14 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h

Czytaj również: IMGW ostrzega: Na wschodzie Polski silny deszcz z burzami

PAP/fot.pixabay