PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 sierpnia

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 sierpnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-06 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje w ten weekend wysoką temperaturę, umiarkowane zachmurzenie oraz możliwe burze.

IMGW informuje, że nad Europą w dalszym ciągu dominować będą rozległe wyże z głównymi centrami nad Atlantykiem oraz zachodnią Rosją, jedynie północ i częściowo wschód kontynentu znajdą się w zasięgu niżu znad Skandynawii oraz związanego z nim frontu atmosferycznego. Polska od zachodu stopniowo znajdzie się w zasięgu klina wyżowego, front chłodny związany z niżem znad Skandynawii odsunie się nad krańce południowo-wschodnie kraju. Przed frontem będzie utrzymywało się upalne powietrze zwrotnikowe, za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Prognoza pogody na sobotę

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że w sobotę na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano na południowym wschodzie małe, przelotne opady deszczu, na wschodzie i południu burze, również z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm, lokalnie na Podlasiu i Podkarpaciu do 30 mm. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C na krańcach północnych do 24 st. C w centrum i 32 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, północno-zachodni i północny, na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór możliwe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu oraz możliwe burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów do 20 mm.

Prognoza pogody

Prognoza pogody na niedzielę

W nocy na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe, nad morzem okresami umiarkowane i duże z przelotnym deszczem. Na południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające oraz początkowo możliwe burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 10 mm. Nad ranem lokalne mgły, zwłaszcza w dolinach górskich, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. C, 9 st. C w rejonach podgórskich do 13 st. C, 15 st. C nad morzem i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, na ogół z kierunków północnych.

Prognoza pogody przygotowana przez IMGW wskazuje, że w niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, nad morzem oraz na Mazurach i Suwalszczyźnie okresami duże z przelotnym deszczem. Temperatura maksymalna od 19 st. C, 21 st. C na krańcach północnych do 23 st. C w centrum i 25 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

Czytaj również: IMGW: W weekend czekają nas przelotny deszcz i burze

PAP/fot.pixabay