PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-06 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody w Polsce będzie zależna od dwóch płytkich zatok niżowych, na północy związana z rozległym niżem znad Morza Norweskiego.

Na południu z niżem znad Niziny Węgierskiej. Na zachodzie zaznacza się wpływ klina wyżowego znad zachodniej Europy. Nad północną część kraju napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie. Południe i wschód kraju pozostają w ciepłym i wilgotnym powietrzu znad Morza Śródziemnego. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1009 hPa i będzie ulegać wahaniom z niewielką tendencją spadkową.

Prognoza pogody na piątek

Prognoza pogody IMGW na piątek przewiduje zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wybrzeżu natomiast okresami rozpogodzenia. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu i miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów podczas burz w północno wschodniej części kraju od 10 mm do 15 mm, a w południowo wschodniej od 20 mm do 25 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 20 st. C, najchłodniej nad morzem od 13 do 15 st. C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, a na południowym wschodzie nieco silniejsze, do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane na przeważającym obszarze kraju jedynie na wschodzie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana wysokość opadów podczas burz około 10 mm. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie do 300 m. Temperatura minimalna od 3 st. C na południowym zachodzie, w centrum i na północy 6 st. C, 8 st. C, do 10 st. C na południowym wschodzie, chłodniej lokalnie na Suwalszczyźnie około 4 st. C. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 55 km/h, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich. Porywy wiatru w czasie burzy do 60 km/h.

Prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

Prognoza pogody na sobotę przewiduje zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu głównie w północnej i wschodniej części kraju. Najintensywniejsze opady na południowym wschodzie i tam prognozowana suma od 10 mm do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C, nad samym morzem chłodniej od 14 do 16 st. C. Wiatr słaby, jedynie na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich, na południu zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Czytaj również: IMGW: Piątek będzie deszczowy. Lokalnie wystąpią burze z gradem

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE