PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 6 i 7 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-06 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni znów nie napawa optymizmem i się pogorszy. IMGW prognozuje ochłodzenie oraz deszcze, a nawet burze z gradem.

Jak informuje IMGW nad wschodnią Europą, Morzem Norweskim, Wyspami Brytyjskimi, Danią, Niemcami oraz Bałkanami pozostają układy niżowe z frontami atmosferycznymi. Od Skandynawii po Morze Czarne oraz na południu Europy pogodę kształtują wyże. Polska wschodnia jest na skraju wyżu z centrum nad Zatoką Fińską, a zachodnia znajduje się pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym; na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie powoli spadać.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 15 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C do 26 st.C, w rejonie Półwyspu Helskiego oraz w dolinach sudeckich od 18 st.C do 20 st.C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy od Mazur przez Mazowsze po Małopolskę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m, głównie południu. Temperatura minimalna od 11 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty.

prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek

We wtorek zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 25 mm. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju i w centrum od 23 st.C do 26 st.C, na pozostałym obszarze od 21 st.C do 23 st.C, w rejonie Półwyspu Helskiego 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Prognoza pogody w nocy przewiduje zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj też: IMGW: Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie zmienna

PAP/fot.pixabay


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE