PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 30 i 31 lipca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 30 i 31 lipca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-30 09:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Weekend upłynie nam przede wszystkim pod znakiem deszczu oraz lokalnych burz.

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz częściowo wschodnia, środkowa oraz zachodnia Europa jest w zasięgu wyżu z centrami nad Bałtykiem i północną Norwegią. Resztę kontynentu obejmują płytkie niże. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko nad rejony południowe nasuwa się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu Zachodnim okresami duże i tam możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu, a na południowym wschodzie również burze. Miejscami opady będą intensywne, prognozowana suma opadów w południowej i centralnej Polsce miejscami od 20 mm do 30 mm, a w Wielkopolsce i na Kujawach od 35 mm do 40 mm. Burzom towarzyszyć mogą opady gradu. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 20 st., 22 st. C na północnym wschodzie, południowym zachodzie, nad morzem oraz w kotlinach karpackich do 25 st. C na północnym zachodzie i wschodzie oraz 28, 29 st. C na południowym wschodzie. Chłodniej tylko w strefie opadów oraz w kotlinach sudeckich, od 15 do 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy na Pomorzu zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże lub całkowite z opadami deszczu. Na południowym wschodzie możliwe będą też burze. Miejscami opady deszczu będą intensywne. Na wschodzie, w centrum i południu kraju prognozowana suma opadów miejscami od 20 mm do 30 mm, na południowym zachodzie do 35 mm, a w Wielkopolsce, na Kujawach, zachodzie Ziemi Łódzkiej i Mazowsza do 50 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C, 13 st. C na północy do 15 st. C, 17 st. C na południu i w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych tylko na południowym wschodzie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Prognoza pogody

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite lub duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, a na wschodzie również burze. Prognozowana suma opadów miejscami we wschodniej i centralnej Polsce od 20 mm do 25 mm. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 15 st. C, 16 st. C na północnym wschodzie oraz w strefie opadów na południu kraju, około 20 st. C w centrum, na wschodzie i nad morzem do 25 st. C, 27 st. C na zachodzie. Chłodniej tylko w kotlinach karpackich, około 11 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, tylko na południowym wschodzie południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opady deszczu. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.pixabay