PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-25 09:30:00
IMGW

Prognoza pogody w Polsce uzależniona będzie od rozległej i płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, ale również od słabego zachodniego wyżu.

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Północnym, w rejonie Islandii i zachodniej Rosji. Z niżami będą związane układy frontów atmosferycznych. Tylko południowo-zachodnie i częściowo centralne obszary kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska wschodnia znajdzie się pod wpływem rozległej i płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Na pozostałym obszarze kraju pogodę będzie kształtował słaby klin wyżu, rozbudowujący się od południowego zachodu. Napłynie powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognoza pogody przewiduje przelotne opady deszczu i miejscami burze, w czasie których opady wyniosą od 10 mm do 15 mm, miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 19 do 22 stopni Celsjusza, w pasie od Zatoki Gdańskiej po Śląsk i Małopolskę oraz nad morzem i na Przedgórzu Sudeckim od 15 do 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach 65 km/h, na Wybrzeżu do 75 km/h, z kierunków zachodnich, jedynie na krańcach południowo-wschodnich początkowo południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Od południowego zachodu postępujące rozpogodzenia. Początkowo zanikające przelotne opady deszczu i burze. Na północnym zachodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8 do 12 stopni, około 7 stopni na Mazurach i Suwalszczyźnie, a najchłodniej 6 stopni w Karpatach. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Prognoza pogody przewiduje lokalne burze. Temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni, lokalnie na krańcach zachodnich do 22 stopni. Chłodniej miejscami nad morzem, tam 15-16 stopni. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, nad morzem w porywach do 75 km/h, zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna 21 stopni. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 9 stopni. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami

PAP/fot.pixabay


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE