PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 24 i 25 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 24 i 25 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-24 09:32:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że w całym kraju będzie bezchmurnie i ciepło. W sobotę na zachodzie mogą wystąpić burze z gradem.

Jak informuje IMGW przeważający obszar Europy jest pod wpływem rozległego niżu znad Irlandii, wraz z układem frontów. Wschodnia Europa oraz Półwysep Iberyjski znajdują się w zasięgu wyżów. Polska pozostaje pod wpływem wyżu z centrum nad Litwą i Łotwą. Od południowego zachodu będzie napływać coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na piątek

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W piątek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, po południu na południowym zachodzie miejscami umiarkowane. Pod wieczór w Sudetach miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23 st.C, 25 st.C na Suwalszczyźnie, Pogórzu Karpackim i Podhalu, do 30 st.C, 31 st.C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, przeważnie południowo-wschodni.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st.C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W sobotę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 29 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni.

Prognoza pogody na sobotę

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na zachodzie umiarkowane i miejscami duże. Na krańcach zachodnich miejscami przelotne opady deszczu, w Sudetach burze. Temperatura minimalna od 12 st.C, 14 st.C w rejonach podgórskich Karpat i na wschodzie kraju do 17 st.C, 19 st.C na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie okresami umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni wschodni. W Sudetach podczas burz wiatr w porywach do 75 km/h.

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie okresami duże. Na zachodzie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów deszczu podczas burz 10 mm do 20 mm, na Pomorzu lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st.C, 28 na wschodzie do 30 st.C, 32 st.C na zachodzie, chłodniej na Podhalu około 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Czytaj również: IMGW: Najbliższy tydzień ciepły, a w weekend burze

PAP/fot.pixabay


Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

BULT SMOGOWICZE