PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 23 i 24 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 23 i 24 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-23 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni w Polsce będzie zróżnicowana. W poniedziałek czeka nas dobra pogoda, jednak już we wtorek mogą pojawić się burze.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale stopniowo od zachodu zacznie dostawać się pod wpływ niżu z ośrodkiem nad krajami Beneluksu. Z zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadać.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 16 st.C do 21 st.C, cieplej na południowym zachodzie do 22 st.C, a chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego i tamnad ranem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st.C na północnym wschodzie, około 8 st.C w centrum do 13 st.C na zachodzie; chłodniej miejscami w rejonach podgórskich Karpat około 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, na północy i zachodzie porywisty, południowo-wschodni. W Sudetach porywy do 60 km/h. W dzień na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i w centrum okresami duże.

prognoza pogody

Prognoza pogody na wtorek

W wtorek w ciągu dnia z zachodu do centrum będzie się przemieszczała strefa przelotnych opadów deszczu i burz, lokalnie z gradem. Podczas burz prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 22 st.C, cieplej na południowym zachodzie do 24 st.C, a chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 16 st.C do 19 st.C. Prognoza pogody przewiduje wiatr umiarkowany, porywisty, przeważnie z kierunków południowych. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st.C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego, wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni.

Czytaj też: Gwałtowne zjawiska pogodowe martwią Polaków. Co z ubezpieczeniami?

PAP/fot.pixabay


Niedziela handlowa w sierpniu. Sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 01:00:00

Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 13:30:00

IMGW ostrzegło przed upałami i burzami na południu i wschodzie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:45:00

BULT SMOGOWICZE