PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 20 i 21 kwietnia

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 20 i 21 kwietnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-20 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Czeka nas ochłodzenie, a w całym kraju prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Jedynie basen Morza Czarnego, Bałkany, Półwysep Apeniński, wschodnia część basenu Morza Śródziemnego, oraz wschodnia i zachodnia Skandynawia są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych, którego ośrodek znajduje się nad północno-wschodnią Polską i Białorusią. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie ulegać niewielkim wahaniom.

Prognoza pogody na środę

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie i nad morzem. Okresami opady deszczu, głównie w pasie od Mazur i Podlasia, przez północną część Mazowsza i Kujawy po Wielkopolskę, tam prognozowana wysokość opadów deszczu wyniesie około 10 mm. W Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 5 st. C. na północnym wschodzie i Podhalu, około 7 st. C w centrum, do 11 st. C na krańcach południowo wschodnich i 13 st. C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z przewagą kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na południu lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C na południowym wschodzie, około 5 st. C w centrum do 7 st. C miejscami na północy. W rejonach podgórskich od -1 st. C do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, północny i północno-wschodni, na południowym wschodzie kraju z kierunków zachodnich.

prognoza pogody

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami nad morzem. Okresami opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognoza pogody przewiduje temperaturę maksymalną od 8 st. C do 12 st. C, tylko na krańcach wschodnich od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północny i północno-wschodni, jedynie na południowym wschodzie kraju z kierunków zachodnich.

We środę w stolicy zachmurzenie duże i opady deszczu, szczególnie w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północno-zachodniego i północnego. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, z kierunków północnych. 

Czytaj też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE