PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 sierpnia

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 sierpnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-19 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody przewiduje dobrą i ciepłą pogodę. W niektórych regionach Polski wystąpią też burze, również z gradem.

Europa Zachodnia i Wschodnia będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą płytkie niże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia z lokalnym ośrodkiem niżowym oraz strefą zbieżności na zachodzie kraju. Z południa będzie napływać bardzo ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody na piątek

W piątek w zachodniej połowie kraju oraz w Karpatach zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27 st. C na Pomorzu Zachodnim do 35 st. w Małopolsce, chłodniej nad morzem, od 23 do 28 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 90 km/h, lokalnie możliwe porywy do 100 km/h.

W nocy na wschodzie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku do 45 mm, silniejsze opady spodziewane są w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od 16 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 21 st. w centrum kraju i nad morzem. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 80 km/h, początkowo możliwe porywy do 100 km/h.

prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę na wschodzie zachmurzenie małe lub umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 35 mm, lokalnie na Górnym Śląsku i w Małopolsce do 45 mm. Temperatura maksymalna od 23, 24 st. C na zachodzie do 30, 31 st. C na wschodzie, chłodniej miejscami nad morzem i w kotlinach sudeckich, od 20 do 23 st. Prognoza pogody przewiduje wiatr na ogół słaby, zmienny. W czasie burz wiatr silniejszy, w porywach do 70 km/h, lokalnie możliwe porywy do 90 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami także porywisty, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 31 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

Czytaj też: IMGW: W najbliższych dniach czekają nas upały i groźne burze

PAP/fot.pixabay