PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 maja

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 19 i 20 maja

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 09:30:00
prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe dni napawa optymizmem. Czwartek oraz piątek będą słoneczne i bardzo ciepłe. Temperatura oscylować będzie w okolicach 27 st. C.

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-zachodnia oraz wschodnia jest pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Uralu oraz rejonu Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów z centrami na Skandynawią, Bałkanami oraz Morzem Adriatyckim. Polska jest pod wpływem tego wyżu. Z południowego zachodu napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

Prognoza pogody na czwartek

W czwartek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko miejscami na północy kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 21 st. C na wschodzie oraz nad morzem, około 25 st. C w centrum, do 27 st. C, 28 st. C na zachodzie kraju. Chłodniej na Podhalu, około 19 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie małe od północnego zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Nad ranem, głównie na zachodzie kraju, przelotne opady deszczu i możliwe burze. Prognozowana suma opadów podczas burz około 10 mm. Temperatura minimalna w rejonach podgórskich 7 st. C, 9 st. C, na krańcach wschodnich 10st. C, 11 st. C, na pozostałym obszarze od 12 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz lokalnie porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na południu kraju. Nieco chłodniej na Podhalu około 22 st. C, a nad samym morzem najchłodniej od 14 st. C do 18 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna około 25 st. C. Wiatr na ogół słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu i burze z małym gradem. Suma opadów w burzach do 15 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni skręcający pod wieczór na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Czytaj też: IMiGW: W tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie

PAP/fot.pixabay

 

 

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE