PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 17 i 18 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 17 i 18 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-17 09:30:00
prognoza pogody

Przygotowana przez IMGW prognoza pogody wskazuje, że pogoda nadal będzie pochmurna, ale w sobotę w większości kraju będzie słonecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że północno-zachodnia i południowo-wschodnia Europa oraz Półwysep Iberyjski są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu, w tym Polska, jest w zasięgu wyżu z centrum nad Niemcami. Do kraju napływa polarna morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i nieznacznie będzie rosnąć.

Prognoza pogody na piątek

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w piątek w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Za wyjątkiem zachodu kraju wystąpią przelotne opady deszczu, na wschodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm na Mazurach i Podlasiu.

Temperatura maksymalna od 20 st. C do 25 st. C, chłodniej nad morzem oraz miejscami na Podlasiu i Podhalu, około 18 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h. Po południu w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane jedynie początkowo miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu; po północy wystąpią silne zamglenia, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Na północy miejscami wystąpią słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna od 10 st. C, 13 st. C na wschodzie, w centrum i w kotlinach sudeckich, do 14 st. C, 17 st. C nad morzem i na zachodzie; najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat, od 5 st. C do 7 st. C. Wiatr słaby, we wschodniej części kraju z kierunków zachodnich, w części zachodniej z kierunków południowych. Nad morzem miejscami wiatr umiarkowany i porywisty, południowy.

W piątek w Warszawie początkowo zachmurzenie małe, później wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, północno-zachodni.

Prognoza pogody

Prognoza pogody na sobotę

Prognoza pogody opublikowana przez IMGW wskazuje, że w sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum i na południowym wschodzie zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 st. C, 24 st. C na wschodzie, około 27 st. C w centrum i na Pomorzu, do 30 st. C, 32 st. C na zachodzie; chłodniej miejscami nad morzem i na Suwalszczyźnie, około 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12 st. C. Wiatr na ogół słaby, zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni.

Czytaj również: IMGW: Piątek ostatnim dniem z burzami, najcieplej będzie na zachodzie

PAP/fot.pixabay


Wegetarianizm nie jest popularny w Belgii. Prawie wszyscy jedzą mięso

Autor: Świat Rolnika 2022-06-29 01:00:00

Polska żywność promowana na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 23:00:00

Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

BULT SMOGOWICZE