PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Szczegółowa prognoza pogody IMGW 5 i 6 czerwca

Szczegółowa prognoza pogody IMGW 5 i 6 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-05 09:38:00
prognoza pogody

Prognoza pogody IMGW przewiduje, że najbliższe dni będą pogodne i ciepłe. Dopiero w nocy na zachodzie kraju pojawi się więcej deszczowych chmur.

Jak informuje IMiGW, od Wysp Brytyjskich po centrum i częściowo wschód kontynentu dominuje wyż znad Morza Północnego. Nad pozostałą częścią kontynentu przeważają niże. Polska znajduje się pod wpływem klina wspomnianego wyżu. Napływa nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie, w dzień na zachodzie cieplejsze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie ulegać wahaniom.

Prognoza pogody na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na krańcach wschodnich zachmurzenie przejściowo duże i tam przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 19 st. C na Suwalszczyźnie, 21 st. C, 24 st. C w centrum, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. W rejonie Zatoki Gdańskiej temperatura około 16 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr na ogół słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. W rejonie Dolnego Śląska możliwe burze. Temperatura minimalna od 8 st. C na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich, 10 st. C, 12 st. C na przeważającym obszarze, do 15 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

prognoza pogody

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie umiarkowane i duże, postępujące od zachodu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz około 15 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C do 27 st. C, w rejonie Półwyspu Helskiego, w dolinach sudeckich oraz przejściowo w opadach deszczu około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 11 st. C. Prognoza pogody przewiduje wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W poniedziałek zachmurzenie początkowo małe, później okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Czytaj też: IMGW: Niedziela będzie pogodna i bez opadów w całej Polsce

PAP/fot.pixabay


Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

BULT SMOGOWICZE