PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-24 08:46:00
IMGW

IMGW prognozuje, że we wtorek na zachodzie kraju mogą wystąpić burze. Te najsilniejsze, z gradem i porywami wiatru, mogą wystąpić na północnym zachodzie.

Jak przekazała PAP Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego we wtorek w zachodniej Polsce spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz z burzami. Te prognozowane są na popołudnie i wieczór.

Prognoza IMGW na wtorek

..Na północnym zachodzie burze mogą być najsilniejsze, z gradem oraz z porywami wiatru do 90 km/h" – zaznaczyła synoptyk IMGW.

W dzień temperatura maksymalna spodziewana jest na poziomie od 19 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, ok. 21 w centrum, do 23 stopni na południowym wschodzie oraz południowym zachodzie.

,,W nocy z wtorku na środę strefa opadów i dużego zachmurzenia przemieści się bardziej na wschód. Większych przejaśnień możemy się spodziewać jeszcze początkowo na południowym wschodzie oraz w drugiej połowie nocy na zachodzie kraju" – powiedziała Woźniak.

Spodziewane będą przelotne opady deszczu oraz burze. Jak podała synoptyk IMGW, szczególnie intensywne opady, nie tylko burzowe, ale konwekcyjne z wbudowanymi burzami, są możliwe na południowym zachodzie, głównie w województwach: dolnośląskim, opolskim, częściowo w łódzkim oraz w południowych krańcach województwa wielkopolskiego.

,,Tam opady mogą sięgnąć 25 mm za 12 godzin" – poinformowała synoptyk IMGW.

Dodatkowo przy spodziewanych burzach, szczególnie w pasie od Warmii pod Dolny Śląsk, mogą występować silniejsze porywy wiatru od 65 do 75 km/h.

Po przemieszczeniu się strefy burzowej, szczególnie na Pomorzu, gdzie prognozowane są rozpogodzenia, w drugiej połowie nocy mogą wystąpić krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna w nocy to od 9 stopni Celsjusza na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich do 13 stopni w centrum kraju. Wiać będzie słaby wiatr, miejscami umiarkowany z kierunków zmieniających się z przewagą południowego.

imgw

Czytaj też: Gwałtowne zjawiska pogodowe martwią Polaków. Co z ubezpieczeniami?

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE