PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie

Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-25 08:30:00
IMGW

IMGW prognozuje, że w środę pogoda zacznie się poprawiać na zachodzie. Tam więcej przejaśnień, ale w całym kraju może spaść deszcz.

Jak przekazała PAP Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę w całym kraju nadal będzie pochmurnie, z tym, że na zachodzie spodziewane są większe przejaśnienia. Może jeszcze przelotnie popadać, a miejscami możliwe są burze.

Prognoza IMGW na środę

"Większe prawdopodobieństwo tych silniejszych burz tylko na południowym wschodzie i na północnym zachodzie, czyli na Podkarpaciu i Pomorzu. Podczas burz porywy wiatru na Pomorzu mogą osiągnąć do 80 km/h, spaść może do 15-20 l/ m kw. deszczu" – powiedziała Bazyluk.

Najchłodniej ma być nad morzem, w okolicach Helu, i na terenach podgórskich Karpat. Tam tylko 15-16 stopni Celsjusza. Na wschodzie najcieplej, do 23 stopni, a na przeważającym obszarze kraju od 18 do 21 stopni.

Noc ze środy na czwartek z przejaśnieniami głównie na zachodzie i na południu. Tam opady będą zanikały. Przelotny deszcz może pojawić się miejscami na wschodzie kraju, lokalnie na Dolnym Śląsku i Sudetach. Słabe burze możliwe tylko na północnym zachodzie kraju.

"Temperatura najniższa na terenach podgórskich, ok. 6 stopni Celsjusza. Na północy prognozujemy 7-8 stopni, w centrum ok. 9 stopni, najcieplej na zachodzie, do 12 stopni" – powiedziała synoptyk IMGW.

Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

imgw

Czytaj również: Gwałtowne zjawiska pogodowe martwią Polaków. Co z ubezpieczeniami?

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE