PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W środę nie powinniśmy spodziewać się upałów

Synoptyk IMGW: W środę nie powinniśmy spodziewać się upałów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-27 08:30:00
IMGW

Jak przekazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk, w środę nie należy się spodziewać upalnej aury. Z rana w całym kraju będzie wiał słaby wiatr. 

Najwyższa temperatura spodziewana jest na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą 18 stopni Celsjusza, najniższa na północy i zachodzie – około 14 st. C. W ciągu dnia nad morzem oraz południowym wschodzie może spaść przelotny deszcz. Burze prognozowane są na krańcach południowych i południowo wschodnich.

IMGW: Środa będzie ciepła, lecz bez upałów

Zgodnie z prognozą pogody Ilony Bazyluk, w ciągu dnia nad morzem oraz południowym wschodzie może spaść przelotny deszcz. Burze prognozowane są na krańcach południowych i południowo wschodnich.

"Te burze powinny być słabe do 10 mm opadu, porywy wiatru do 60 km/h" – wskazała synoptyk IMGW.

Prognoza synoptyczna Ilony Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę w ciągu dnia najniższa temperatura maksymalna będzie nad morzem - 19 stopni. Cieplej w centrum między 24 a 25 st. C, natomiast najcieplej powinno być na południowym wschodzie. Tam lokalnie termometry mogą wskazać 26 stopni Celsjusza.

Zaznaczyła, że wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na północy porywisty – zachodni i północno-zachodni. Wieczorem możliwe słabe opady deszczu na północy i południu kraju.

IMGW

Noc ze środy na czwartek będzie pogodna

"W nocy pogodnie, tylko na Pomorzu i południowym wschodzie więcej chmur. Tam przelotne opady deszczu, ale słabe. Na Pomorzu możliwe słabe burze" – wskazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Podkreśliła, że temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i na Pomorzu, w centrum 14 st. C, natomiast na południowym wschodzie i nad morzem około 15 stopni. W nocy słaby i zmienny wiatr.

Czytaj też: IMGW radzi, w jaki sposób możemy chronić się przed upałami

PAP/fot.Pixabay