PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W sobotę nastąpi lekko ochłodzenie. Możliwe burze

Synoptyk IMGW: W sobotę nastąpi lekko ochłodzenie. Możliwe burze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-06 08:25:00
IMGW

Zdaniem synoptyka IMGW, Polska od zachodu stopniowo znajdzie się w zasięgu wyżu, front chłodny odsunie się nad krańce południowo–wschodnie kraju.

IMGW informuje, że nad Europą w dalszym ciągu dominować będą rozległe wyże z głównymi centrami nad Atlantykiem oraz zachodnią Rosją, jedynie północ i częściowo wschód kontynentu znajdą się w zasięgu niżu znad Skandynawii oraz związanego z nim frontu atmosferycznego.

Prognoza IMGW na sobotę

Według IMGW w sobotę na zachodzie i północnym zachodzie zachmurzenie przeważnie małe, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano na południowym wschodzie małe, przelotne opady deszczu. Na wschodzie i południu burze, również z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm, lokalnie na Podlasiu i Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 stopni, 21 stopni na krańcach północnych, do 24 stopni w centrum i 32 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, północno-zachodni i północny, na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosło.

Czytaj również: IMGW: W weekend czekają nas przelotny deszcz i burze

PAP/fot.pixabay