PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: w poniedziałek w górach możliwe opady śniegu

Synoptyk IMGW: w poniedziałek w górach możliwe opady śniegu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-22 13:50:35
Synoptyk IMGW

W poniedziałek po południu będzie pochmurno w południowej części kraju oraz miejscami na północy. W tych miejscach będzie padał deszcz – powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Rozpogodzenia możliwe od Wielkopolski przez Mazowsze po Podlasie. W terenach podgórskich możliwy śnieg, zaś na Podhalu deszcz ze śniegiem – wyjaśniła Tomczuk.

Synoptyk IMGW: Poniedziałkowe popołudnie przyniesie zachmurzenia w południowej części kraju oraz miejscami na północy

Na podstawie przygotowanej przez synoptyk IMGW Małgorzatę Tomczuk prognozy pogody, "w poniedziałek po południu w południowej części kraju oraz miejscami na północy będzie pochmurno".

W tych miejscach spadnie deszcz. Rozpogodzenia możliwe od Wielkopolski przez Mazowsze po Podlasie. W terenach podgórskich możliwy śnieg, zaś na Podhalu deszcz ze śniegiem

– dodała.

Jak poinformowała PAP synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, "poniedziałkowe popołudnie przyniesie zachmurzenia w południowej części kraju oraz miejscami na północy".

W tych miejscach spadnie deszcz
– zaznaczyła synoptyk IMGW.

W nocy spodziewane są przelotne opady deszczu, a na północy i północnym-wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem

Od Wielkopolski przez Mazowsze po PodlasieSynoptyk IMGW 022 spodziewane są rozpogodzenia. Temperatura wyniesie ok. 5 stopni Celsjusza w centrum i do 6 stopni na południu i połodniowym zachodzie. Wiatr umiarkowany północny, nieco silniejszy w Świnoujściu

– stwierdziła Tomczuk.

Temperatura do końca dnia będzie spadać, "do 4 stopni Celsjusza w centrum i na południu kraju, zaś na Suwalszczyźnie do 0 stopni".

Jak zapowiedziała synoptyk, "w pasie centralnym będą występować rozpogodzenia, zaś na Podhalu możliwy deszcz ze śniegiem".

W poniedziałek w nocy spodziewane są przelotne opady deszczu, "na północy i północnym-wschodzie możliwy deszcz ze śniegiem. Deszcz ze śniegiem oraz śnieg może spaść także na terenach podgórskich, głównie Karpat

– zapowiedziała Małgorzata Tomczuk.

Na wschodzie kraju możliwe mgły, dodatkowo w woj. kujawsko-pomorskim możliwe opady marznące
– zaznaczyła synoptyk IMGW.

Przypomnijmy, że według prognoz IMGW, czeka nas zimny tydzień.

Czytaj też: IMGW: Pochmurny początek tygodnia, zimna noc z poniedziałku na wtorek

PAP/fot.Pixabay