PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W czwartek upały niemal w całym kraju

Synoptyk IMGW: W czwartek upały niemal w całym kraju

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-08-04 08:49:00
IMGW

Czwartek będzie dniem zdecydowanie upalnym. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie termometry wskażą nawet 36 st. C – przekazała synoptyk IMGW

Jak dodała Dorota Pacocha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “w centrum także ciepło, tam 30 stopni”. Poranek na wschodzie odznaczy się silnymi zamgleniami i mgłami, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów. Temperatura o tej porze będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 st. C na zachodzie.

IMGW: W czwartek upały w niemal całej Polsce 

Poranek na wschodzie – jak podkreśla synoptyk IMGW Dorota Pacocha – odznaczy się silnymi zamgleniami i mgłami, które będą ograniczać widzialność do 500 metrów. Temperatura o tej porze będzie się wahać od 10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 20 st. C na zachodzie.

Po południu będzie upalnie niemal w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia o upałach.

IMGW

"Ostrzeżeniem będzie objęty prawie cały obszar kraju, prócz wschodnich terenów" – wskazała Pacocha.

Zgodnie z prognozą w czwartek najcieplej będzie na zachodzie. Tam temperatura sięgnie 36 stopni Celsjusza. Słonecznie i ciepło będzie także w centrum, do 30 st. C. Nieco chłodniej na krańcach wschodnich oraz nad morzem 27-28 stopni, najniższa za to na Podhalu – 26 st. C.

Czytaj też: Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 3 i 4 sierpnia

PAP/fot.Pixabay