PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: W czwartek deszcz w całej Polsce

Synoptyk IMGW: W czwartek deszcz w całej Polsce

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-26 08:38:00
IMGW

Jak informuje synoptyk IMGW, w czwartek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, w całym kraju ma padać deszcz. Najchłodniej będzie nad morzem.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek w całym kraju może popadać. Opady na poziomie do 10-15 mm prognozowane są na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze popada nieco słabiej. Możliwe jest wystąpienie lokalnych burz, ale – jak zaznaczyła Dąbrowska – ryzyko ich powstania jest już mniejsze niż poprzedniego dnia.

Prognoza IMGW na czwartek

Najchłodniejszy dzień zapowiada się nad morzem. Tam 14-15 stopni Celsjusza. Według prognozy nieco cieplej, bo ok. 16 stopni, będzie na północnym wschodzie. Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie ok. 20 stopni. Najcieplej, do 22 stopni, na południowym wschodzie.

"Wiatr z kierunku zachodniego, umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W całym kraju będzie porywisty, na przeważającym obszarze do 65 km/h, ale nad samym morzem porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h, w górach do ok. 70 km/h" – powiedziała synoptyk IMGW.

W nocy z czwartku na piątek nadal zachmurzenie ma być umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. "Największe prawdopodobieństwo opadów na tę noc jest w północno-zachodniej części kraju" – zaznaczyła Dąbrowska. Dodała, że te opady będą raczej słabe, w ciągu 12 godzin spadnie do 8 mm. Najmniej prawdopodobny jest deszcz na południowym wschodzie.

Noc bez ryzyka przymrozków. 7 stopni Celsjusza prognozowanych jest w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie, do ok. 11 stopni na przeważającym obszarze kraju. Na Ziemi Lubuskiej temperatura może sięgnąć 13 stopni. Wiatr jeszcze umiarkowany, na zachodzie i Wybrzeżu dość silny, porywisty, wiejący z siłą do 65 km/h z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

IMGW

Czytaj również: Gwałtowne zjawiska pogodowe martwią Polaków. Co z ubezpieczeniami?

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE