PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Środa najcieplejsza na Dolnym Śląsku

Synoptyk IMGW: Środa najcieplejsza na Dolnym Śląsku

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-27 08:42:00
IMGW

W środę spodziewane są miejscowe opady deszczu. IMGW prognozuje zachmurzenie umiarkowane i temperaturę osiągającą 16 stopni.

W środę przeważnie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające okresami do dużego, i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na południu zachmurzenie duże, okresami całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 13 stopni na wschodzie, 15 w centrum, do 16 stopni na Dolnym śląsku. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni.

Prognoza IMGW na środę

Według prognozy przygotowanej przez IMGW w nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane tylko na południu początkowo duże. Na południu i początkowo na zachodzie przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich miejscami opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Tatrach śniegu. Prognoza pogody przewiduje, że w regionie podgórskich Sudetów możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -3 stopni na północnym wschodzie, około zera w centrum, na północy oraz w rejonach podgórskich, do 3-5 st.C na południu i na Wybrzeżu. Na zachodzie i w centrum miejscami przygruntowe przymrozki do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie, lokalnie może być nawet do minus 6 stopni na Suwalszczyźnie. W rejonach podgórskich do minus 1 stopnia, w centrum i na zachodzie ok. 3 stopni, do 7 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

Czytaj również: IMGW wydało ostrzeżenie przed nocnymi przymrozkami

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE