PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Sobota groźna ze względu na burze i upały

Synoptyk IMGW: Sobota groźna ze względu na burze i upały

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-23 08:31:00
IMGW

Według synoptyków IMGW, sobota to kolejny dzień upałów w Polsce, jednakże możliwe są burze. Strefa wyładowań będzie przemieszczała się z zachodu na wschód.

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, lokalnie burze z gradem. Na południu i bliżej centrum porywy wiatru podczas burz mogą wynosić do 90 km/h. Na pozostałym obszarze do 80 km/h. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, a na południu kraju do 30 mm.

Prognoza IMGW na sobotę

"Sobota zapowiada się groźnie, ze względu na burze. To będzie kolejny upalny dzień, ale strefa tych burz będzie przemieszczała się z zachodu na wschód. Będzie im towarzyszył bardzo silny wiatr" – powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Folwarski.

Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na północy kraju, około 31 stopni w centrum do 34 na południu. Nad morzem od 21 do 23 stopni. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany z kierunków zachodnich i północno-zachodnich. Na wschodzie z południowego wschodu.

Czytaj również: Farm Manager 2022 już od dziś na Nintendo Switch

PAP/fot.pixabay