PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Poniedziałek będzie chłodny, z przelotnym deszczem

Synoptyk IMGW: Poniedziałek będzie chłodny, z przelotnym deszczem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-30 08:30:00
IMGW

Jak informuje synoptyk IMGW, temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 10 do 17 stopni Celsjusza. W pewnych częściach kraju może padać.

Według prognozy pogody na poniedziałek przekazanej przez Szymona Ogórka, synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy dzień tygodnia dla znacznej części mieszkańców kraju będzie raczej pochmurny i chłodny. W poniedziałek na południowym zachodzie i wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu.

Prognoza IMGW na poniedziałek

"W poniedziałek od rana dużo chmur. Najwięcej na północnym wschodzie, wschodzie i północy. Na południu nieco więcej słońca. Lokalne opady deszczu spodziewane są na wschodzie, południowym zachodzie. Na pozostałym obszarze bez opadów. W ciągu dnia strefa opadów będzie się przemieszczać. Na północnym wschodzie praktycznie cały dzień będzie raczej pochmurny i z deszczem, a opady będą zanikały pod wieczór. Na Pomorzu, Kujawach i północnej części Wielkopolski, aż po północno-zachodnią część Mazowsza może spaść deszcz i możliwe są lokalne burze. Najmniejsza szansa na deszcz istnieje na południowym wschodzie i południu, czyli pasie województw obejmującym podkarpackie i małopolskie" – powiedział synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od około 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do około 17 stopni na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, w czasie burz porywisty.

W nocy zanikające opady deszczu możliwe są jeszcze na północnym i południowym wschodzie. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a wiatr słaby. Najchłodniej na Pomorzu – 5 stopni, 7 w centrum i 10 stopni na południowym wschodzie. Nad ranem mogą pojawić się krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

IMGW

Czytaj również: IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i możliwymi burzami

PAP/fot.pixabay