PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Początek tygodnia będzie deszczowy i chłodny

Synoptyk IMGW: Początek tygodnia będzie deszczowy i chłodny

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-25 08:30:00
IMGW

Jak wskazuje Michał Folwarski, synoptyk IMGW, początek tygodnia będzie deszczowy w całej Polsce. Termometry wskażą maksymalnie od 10 do 13 stopni Celsjusza.

Europa zachodnia, centralna i wschodnia, w tym Polska, znajdują się w zasięgu niżów znad Litwy oraz Czech wraz z układami frontów atmosferycznych. Na północy kontynentu pogodę kształtuje wyż znad Islandii. Z zachodu do Polski nadal napływa powietrze polarne morskie, na północy chłodniejsze, na południu nieco cieplejsze.

Prognoza IMGW na poniedziałek

Według prognozy pogody na poniedziałek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pogodę nad Polską kształtują masy wilgotnego i chłodnego powietrza polarno-morskiego. Jak powiedział PAP Michał Folwarski, synoptyk IMGW, w najbliższych dniach nie zapowiada się na większe zmiany pogody.

,,W poniedziałek nadal sporo chmur i opadów. Na wschodzie i południu kraju możliwe są burze, którym towarzyszyć będą opady deszczu, dające sumarycznie do 15 litrów wody na metr kwadratowy oraz wiatr osiągający do 60-65 km/h. Padać może także w innych rejonach kraju. Najmniej na zachodzie. Wiatr będzie słaby, przeważnie z kierunków północnych. Dzień raczej chłodny. Na przeważającym obszarze kraju około 10-13 stopni Celsjusza. Nieco mniej, bo około 7 stopni wskażą termometry nad morzem. Tylko na południowym wschodzie temperatura może osiągnąć 16-17 stopni" – powiedział Michał Folwarski.

W nocy najwięcej chmur i opadów na wschodzie i południu. Na zachodzie spodziewane jest więcej przejaśnień i mniej opadów, ale nad ranem możliwe są lokalne mgły. Temperatura minimalna od 1-2 stopni na zachodzie do 5-7 stopni Celsjusza na wschodzie i południu kraju. Na północnym zachodzie możliwe są przygruntowe przymrozki do około minus 1 stopnia. Wiatr będzie słaby, tylko na południu i południowym wschodzie może być chwilami porywisty, z kierunków zachodnich. 

IMGW

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


Autor: Polska Agencja Prasowa

W Bieszczadach natrafimy na dobre warunki turystyczne i na... żmije


BULT SMOGOWICZE