PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Pierwsza połowa tygodnia będzie pogodna

Synoptyk IMGW: Pierwsza połowa tygodnia będzie pogodna

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-02-28 09:30:00
IMGW

Jak powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW, w ciągu najbliższych dni Polska będzie znajdowała się pod wpływem wyżu i napłynie suche powietrze.

Kolejny front z opadami spodziewany jest w najbliższy czwartek. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z biura prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, przez kolejne dni pogodę nad Polską będzie kształtował układ wysokiego ciśnienia.

IMGW: Początek tygodnia pogodny

,,W poniedziałek strefa zachmurzenia umiarkowanego i dużego na południu Polski nadal będzie obecna, jednak zacznie się zmniejszać. W Karpatach może jeszcze spaść od 2 do 5 cm świeżego śniegu. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie, tylko lokalnie możliwe jest zachmurzenie małe. Rano na zachodzie spodziewana jest zanikająca mgła, ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i w kotlinach sudeckich do około 5-6 stopni na Wybrzeżu Zachodnim. Na przeważającym obszarze kraju będą to 3-4 stopnie Celsjusza. W rejonach podgórskich Karpat prognozowane są dwa stopnie Celsjusza poniżej zera. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich. W górach może być porywisty, wywołujący zawieje i zamiecie śnieżne" – powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

W nocy chmury będą obecne głównie na południowo-wschodnich krańcach Polski. Tam też może popadywać słaby śnieg. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od minus 7 do minus 2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Półwyspie Helskim - minus 1 stopień. W rejonach podgórskich prognozowane jest od minus 10 do minus 9 stopni. Lokalnie nie są wykluczone mgły, szczególnie na Pomorzu i w kotlinach górskich, ograniczające widzialność do 100 metrów.

Według wstępnych prognoz IMGW podobna pogoda może utrzymać się do czwartku, kiedy przez Polskę przejdzie front atmosferyczny z towarzyszącymi mu chmurami i opadami deszczu oraz śniegu. Końcówka tygodnia ma już być pogodna.

Czytaj też: Synoptyk IMGW: początek tygodnia pogodny nad większością kraju

PAP/fot.pixabay


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE