PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Niedziela deszczowa, ale ciepło w całym kraju

Synoptyk IMGW: Niedziela deszczowa, ale ciepło w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-01 08:15:00
IMGW

Jak prognozuje IMGW, w niedzielę w całym kraju można spodziewać się opadów deszczu, największe ich natężenie prognozowane jest na południu.

Według prognozy Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, w niedzielę Polska będzie znajdowała się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. Jak powiedział synoptyk Michał Folwarski, podobna pogoda utrzyma się przez najbliższe kilkadziesiąt godzin.

Prognoza IMGW na niedzielę

"W niedzielę opady są możliwe w całym kraju. Najwięcej deszczu spadnie na południu Polski, gdzie możliwe są nawet lokalne burze. Będzie nieco cieplej niż w sobotę, bo w najcieplejszym momencie dnia termometry na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 17 do 19 stopni C. Na południowym zachodzie prognozowane są temperatury do 20-21 stopni C. Najchłodniej będzie na Wybrzeżu. Tu spodziewamy się maksymalnie 11-12 stopni C." – dodał synoptyk IMGW.

W niedzielę w rejonach nadmorskich i na Mazurach ponownie będzie pochmurno i z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od około 10 st. C w pasie nadmorskim do 16 st. C na południu regionu.

Czytaj również: IMGW: Majówka będzie ciepła w trakcie dnia; w nocy możliwe przymrozki

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


Autor: Polska Agencja Prasowa

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal


BULT SMOGOWICZE