PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Do końca dnia będzie dużo słońca

Synoptyk IMGW: Do końca dnia będzie dużo słońca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-22 16:25:00
IMGW

Do końca dnia w całym kraju będzie dużo słońca. Tylko miejscami mogą pojawić się małe chmury – przekazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. 

Jak dodała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej “na krańcach północno-wschodnich może symbolicznie pokropić”. Spodziewane maksymalne temperatury w drugiej połowie dnia to od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 24 stopnie w centrum, do 28 stopni na południowym zachodzie. Noc ze środy na czwartek ma być pogodna, drobne chmury wystąpią tylko na krańcach wschodnich.

IMGW: Do końca dnia będzie słonecznie

Jak przekazała Ewa Łapińska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, środa do końca dnia ma być słoneczna w całym kraju.

Dodała, że miejscami mogą się pojawiać "niewielkie chmurki", a na krańcach północno-wschodnich delikatnie może pokropić deszcz. Będą to jednak symboliczne opady.

Synoptyk IMGW przekazała, że w ciągu dnia temperatura będzie rosła. Spodziewane maksymalne temperatury w drugiej połowie dnia to od 19 stopni Celsjusza nad morzem, 24 stopni w centrum, do 28 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem chwilami umiarkowany, północno-zachodni.

IMGW

Noc zapowiada się pogodna

Noc ze środy na czwartek ma być pogodna, drobne chmury tylko na krańcach wschodnich. I tam na wschodzie i na północnym wschodzie miejscami mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Według prognozy IMGW najchłodniej, do 8 stopni Celsjusza, ma być na północy kraju, od Pomorza, przez Warmię i Mazury, po Suwalszczyznę. Najcieplejsza noc spodziewana jest na południu Wielopolski i na Opolszczyźnie. Tam do 13 stopni. Na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie na poziomie 10-11 stopni Celsjusza.

"Wiatr ma być słaby, zmienny" – powiedziała Łapińska.

Czytaj też: IMGW: Środa ciepła i pogodna. Na zachodzie nawet 18 st. C

PAP/fot.Pixabay


Niedziela handlowa w sierpniu. Sprawdź kiedy możesz zrobić zakupy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 01:00:00

Niedźwiedź grizzly zaatakował turystę; mężczyzna trafił do szpitala

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 13:30:00

IMGW ostrzegło przed upałami i burzami na południu i wschodzie

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-29 11:45:00

BULT SMOGOWICZE