PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Czeka nas ciepła i pogodna środa w całym kraju

Synoptyk IMGW: Czeka nas ciepła i pogodna środa w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-13 08:23:00
IMGW

Synoptyk IMGW Ewa Łapińska poinformowała, że środę w całym kraju będzie bezchmurnie i ciepło. Na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 21 stopni Celsjusza.

Europa środkowa i południowa znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad Łotwą. Na zachodzie i wschodzie kontynentu zaznaczają swoją obecność niże z ośrodkami nad Atlantykiem oraz Kaukazem wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska pozostanie pod wpływem wspomnianego wyżu. Z południowego wschodu napływać do nas będzie cieplejsze powietrze, polarne morskie.

IMGW: W środę ciepło

Jak prognozuje IMGW, w środę na południu i południowym wschodzie bezchmurnie. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na wschodzie do 15 stopni w centrum i 21 stopni na krańcach zachodnich. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy na wschodzie, na południu i w centrum zachmurzenie małe, na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrośnie do dużego. Na krańcach północno-zachodnich nad ranem może spaść deszcz. Temperatura minimalna wyniesie minus 2 stopnie Celsjusza na krańcach wschodnich, plus 4 stopni w centrum do 9 stopni na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. 

imgw

Czytaj też: IMGW: Czeka nas wyjątkowo mokry i zimny kwiecień

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE