PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Synoptyk IMGW: Czeka nas bardzo słoneczny i ciepły czwartek

Synoptyk IMGW: Czeka nas bardzo słoneczny i ciepły czwartek

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-19 08:30:00
IMGW

Jak przekazał synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, w czwartek przez cały dzień będzie pogodnie, ciepło i bez opadów. Najcieplej będzie na zachodzie kraju.

Europa północno-zachodnia oraz wschodnia jest pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Uralu oraz rejonu Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów z centrami na Skandynawią, Bałkanami oraz Morzem Adriatyckim. Polska jest pod wpływem tego wyżu. Z południowego zachodu napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza IMGW na czwartek

,,Czwartek będzie najładniejszym i najcieplejszym dniem w tym tygodniu. W najcieplejszym momencie dnia w całej Polsce temperatura maksymalna przekroczy 20 st. C" – podkreślił synoptyk IMGW.

Najchłodniej będzie na Podhalu 19 st. C, na Helu i w Suwałkach termometry pokażą 21 st. C, w centrum około 24 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie do 27 st. C.

,,Przez cały dzień będzie bardzo słonecznie. Bezchmurnym niebem będą mogli cieszyć się mieszkańcy południa Polski, jednak im dalej na północ, to chmur zacznie przybywać" – powiedział.

W centralnej części kraju zachmurzenie będzie małe, tylko na Pomorzu umiarkowane.

,,Czwartek to kolejny dzień bez opadów deszczu, co z jednej strony jest plusem, ale z drugiej strony susza hydrologiczna daje się we znaki" – dodał.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany z południowego zachodu.

,,Ten słaby wiatr spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa, niż ta, którą pokaże termometr. Wieczór też będzie ciepły, ale już noc z czwartku na piątek na zachodzie przyniesie opady deszczu" – podsumował.

imgw

Czytaj też: IMiGW: W tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie

PAP/fot.pixabay

 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Sklepy stacjonarne coraz mniej popularne. Internet wygrywa


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


BULT SMOGOWICZE