PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Świat się kręci wokół wsi – MRiRW wydłuża czas trwania konkursu

Świat się kręci wokół wsi – MRiRW wydłuża czas trwania konkursu

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-09-20 16:02:25
Świat się kręci wokół wsi

„Świat się kręci wokół wsi” dosłownie i cały czas. Dlatego Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedłuża amatorski konkurs filmowy skierowany do młodych, zdolnych mieszkańców terenów wiejskich.

Świat się kręci wokół wsi przedłużony

Organizator podzielił konkurs „Świat się kręci wokół wsi” na dwie kategorie wiekowe, tak żeby każdy miał większą szansę na wygranie wysokich nagród finansowych.

Masz jeszcze szansę! Wystarczy tylko wziąć do ręki telefon komórkowy i na kilka chwil zamienić go w małą kamerę filmową. A, że pięknych widoków i pomysłowych filmowców na wsiach nie brakuje.

– informuje MRiRW.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 września 2021 r., do godz. 17.00 na adres: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa.

Za odwołaniem Pudy cała opozycja. Przeciw PiS i Kukiz'15

Świat się kręci wokół wsi – dwie kategorie wiekowe

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, Swiat sie kreci wokol wsi w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są 2 kategorie wiekowe.

Kategoria I – Ta kategoria jest dla Ciebie jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi. Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.

– informuje resort.

Kategoria II – Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? To kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.

– dodaje resort.

Atrakcyjne nagrody

Najlepsze prace w konkursie, w każdej z dwóch kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

  1. Za zajęcie I miejsca – 6 000 zł brutto;
  2. Za zajęcie II miejsca – 4 000 zł brutto;
    Za zajęcie III miejsca – 2 500 zł brutto.

Ponadto w każdej kategorii dopuszcza się przyznanie wyróżnień, każde w wysokości 1 000 zł brutto.

gov.pl/fot.MRiRW/fot.pixabay