PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Susza hydrologiczna opanowała rzeki w województwie opolskim

Susza hydrologiczna opanowała rzeki w województwie opolskim

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-19 13:15:00
susza

Wysokie temperatury dotykają cały nasz kraj. Szczególnie w województwie opolskim susza hydrologiczna opanowała rzeki.

We wtorek wrocławskie biuro Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego poinformowało, że rzeki województwa opolskiego borykają się z suszą hydrologiczną. Zdaniem hydrologów, w kolejnych dniach na zlewniach tych rzek możliwe jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej wskaźnika SNQ.

Susza hydrologiczna w woj. opolskim

"Na rzekach województwa opolskiego panuje susza hydrologiczna – poinformowało we wtorek wrocławskie biuro Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej"- Państwowego Instytutu Badawczego.

Wydane we wtorek ostrzeżenie obowiązuje do odwołania i obejmuje obszar zlewni Opawy, Opawicy, Psiny, Odry od Koźla do ujścia Nysy Kłodzkiej, Straduni i Osobłogi (opolskie, śląskie).

Zdaniem hydrologów, w kolejnych dniach na zlewniach tych rzek możliwe jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej wskaźnika SNQ, który jest jedną z ważniejszych charakterystyk hydrologicznych stanowiących m.in. podstawę planowania i projektowania w zakresie inżynierii wodnej, zapobiegania skutkom suszy i zarządzania zasobami śródlądowych wód powierzchniowych. 

susza hydrologiczna opolskieObejrzyj: Susza hydrologiczna. Dr Grzegorz Chocian: Poziom wody od lat nieustannie się obniża

fot.pixabay.com