PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Sprawca podpalenia kapliczki w Jasienicy zatrzymany przez policję

Sprawca podpalenia kapliczki w Jasienicy zatrzymany przez policję

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-09 12:25:06
Sprawca podpalenia kapliczki

Kara do dziesięciu lat więzienia grozi mężczyźnie, którego policja zatrzymała, gdy podpalał wnętrze kapliczki. Sprawca podpalenia kapliczki tłumaczył, że zrobił to "z powodu swoich przekonań".

38-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy popalał kapliczkę w Jasienicy.

Sprawca podpalenia kapliczki zatrzymany

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w poniedziałek, iż zatrzymany sprawca podpalenia kapliczki "oświadczył, że chciał całkowicie zniszczyć kapliczkę z powodu swoich przekonań". 38-letni mieszkaniec gminy Myślenice, który przebywa w policyjnym areszcie, usłyszy zarzuty, kiedy wytrzeźwieje. W przypadku uznania winy grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że ktoś ma dewastować przydrożną kapliczkę policjanci z Myślenic otrzymali w niedzielę; funkcjonariusze z patrolu, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli, że szyba w oknie budynku jest wybita, a sprawca wciąż znajduje się w środku.

Mieszkańcy pomagali gasić pożarSprawca podpalenia kapliczki Jasienica

Tam rozpalił ogień, mając nadzieję, że pożar pochłonie ten niewielki budynek. Policjanci wyciągnęli mężczyznę przez okno i założyli mu kajdanki, informując, że jest zatrzymany.

– przekazał rzecznik prasowy policji. Jak dodał, gdy jeden z funkcjonariuszy pilnował zatrzymanego, drugi starał się ugasić pożar, w czym pomagali okoliczni mieszkańcy.

Rzecznik zaznaczył, że to ich szybkie i sprawne działanie "przyczyniło się do ograniczenia powstałych szkód w remontowanej kapliczce" - mieszkańcy zerwali kłódkę, a następnie wspólnie z policjantami gasili pożar. Na miejsce przyjechała też straż pożarna.

Przypomnijmy, że rok temu nieznani sprawcy popalili leśną kapliczkę w Nadleśnictwie Lipinki (RDLP w Zielonej Górze). Leśnicy przyznają, że kompletnie nie rozumieją co mogło kierować sprawcami tego czynu. Dla wielu osób leśna kapliczka była miejscem naprawdę wyjątkowym. Kapliczkę od lat odwiedzali spacerowicze i pielgrzymi. Wiele tras rowerowych przejażdżek i biegowych przebieżek właśnie tu miało swoje obowiązkowe przystanki.

Czytaj też: Ekoterroryści! Zniszczone ambony, włamania, podpalenia… Chwalą się akcjami na Instagramie [ZDJĘCIA]

PAP/fot.Policja


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE