PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Słynny Dzik Putin z niemieckiego rezerwatu dostał nowe imię

Słynny Dzik Putin z niemieckiego rezerwatu dostał nowe imię

Autor: Tomasz Racki 2022-04-20 08:42:00
dzik putin

Pochodzący z Rosji dzik Putin – znany mieszkaniec rezerwatu w Bawarii na południowym wschodzie Niemiec – otrzymał nowe imię.

Opiekunowie dzika zdecydowali się na zmianę imienia z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w czasie której w bestialski sposób mordowani są cywile – w tym kobiety, dzieci czy seniorzy – oraz żołnierze. Rosja i Rosjanie powoli wymazywani są z wszelkich obszarów aktywności państw i ich obywateli. 

Dzik Putin dostał nowe imię

We wtorek w rezerwacie odbyła się ceremonia, podczas której imię dzika zmieniono z Putin na Eberhofer. Nowe imię nawiązuje do postaci policjanta z popularnej w Bawarii serii książek i zostało wybrane przez internautów w konkursie ogłoszonym w mediach społecznościowych.

Zarządca rezerwatu Eckard Mickish wyjaśnił, że ważący 200 kg dzik nosił imię po prezydencie Rosji Władimirze Putinie ze względu na swoje pochodzenie.

Jednak gdy wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, przedstawianie zwierzęcia odwiedzającym park stało się problematyczne, a pracowników ośrodka niepokoiło zwłaszcza, jak mogą się poczuć goście z Ukrainy – relacjonuje Reuters. Tak oto dzik Putin otrzymał nowe imię. 

Czytaj także: Emerytka zabrała rannego warchlaka do domu. Dzik okazał się niemiłym gościem

PAP/fot. pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 25 i 26 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W środę więcej przejaśnień na zachodzie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


BULT SMOGOWICZE