PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Sawicki rozpoczyna rozmowy z rolniczym OPZZ a Izdebski opuszcza spotkanie

Sawicki rozpoczyna rozmowy z rolniczym OPZZ a Izdebski opuszcza spotkanie

Autor: Grzegorz Tomczyk 2015-02-11 14:05:00
Brak grafiki

Rozpoczęły się rozmowy rolniczego OPZZ z ministrem Markiem Sawickim. Szef organizacji Sławomir Izdebski tuż przed spotkaniem zażądał odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka...

Rozpoczęły się rozmowy rolniczego OPZZ z ministrem Markiem Sawickim. Szef organizacji Sławomir Izdebski tuż przed spotkaniem zażądał odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka.

Rolnicze OPZZ domaga się także podpisania porozumienia w tej sprawie z ministerstwem rolnictwa.

"Te trzy podstawowe postulaty: odszkodowania za dziki, trzoda chlewna i mleko muszą być załatwione dzisiaj. Jeżeli dzisiaj nie będzie załatwione, naprawdę dojdzie do katastrofalnych skutków, bo rolnicy się na pewno nie wycofają" - mówił Izdebski dziennikarzom przed wejściem do gmachu resortu.

"Tej lokomotywy już nie powstrzymacie drodzy państwo (...) Jeżeli dzisiaj minister rolnictwa choć jednym słowem wspomni, że któryś z tych postulatów nie będzie zrealizowany, natychmiast przerywamy rozmowy" - groził.

Podkreślał też, że "to pani premier Ewa Kopacz, to pan minister Sawicki, wyprowadzili ludzi na ulice".

"Jeszcze raz się spotykamy i jeszcze raz dajemy szansę. Jeżeli dzisiaj minister tej szansy nie wykorzysta, to już dzisiaj zapowiadam, że złożymy wizytę w najbliższym czasie razem z górnikami" - mówił Izdebski.

W środę przed siedzibą resortu trwa rolniczy protest. Wejście do ministerstwa od ulicy Wspólnej odgradzają metalowe barierki. Na miejscu jest policja. Niektórzy protestujący mają biało-czerwone flagi i transparenty. Na jednym z nich widnieje napis: "Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie"

Szef rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski krótko po rozpoczęciu środowych rozmów z ministrem Markiem Sawickim opuścił spotkanie. Stwierdził, że stanowisko przedstawione przez Sawickiego nie realizuje jego postulatów - poinformował PAP rzecznik resortu Witold Katner.

Izdebski domaga się odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynkach wieprzowiny i mleka a zebrani skandują hasła: "Taka polityka rujnuje rolnika", "Rolnik ginie, jak w masarni świnie".

Do pikiety dołączyli przedstawiciele grupy producenckiej trzody chlewnej z województwa lubelskiego.

źródło: PAP, fot. Wsensie.pl