PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Rolnik stracił wszystko! Zrozpaczony, popełnił samobójstwo!

Rolnik stracił wszystko! Zrozpaczony, popełnił samobójstwo!

Autor: Adam Szewczyk 2020-05-12 11:18:21
Rolnik

Rolnik, w wyniku strat, które wyrządziła w jego gospodarstwie susza rolnicza, popełnił samobójstwo. Trudna sytuacja pogodowa pozbawiła go dorobku lat pracy na roli. Niestety samobójstwa w śród rolników są coraz częstszym przypadkiem.

Rolnik popełnił samobójstwo – dlaczego?

Rolnik, który popełnił samobójstwo to 66-latek ze wsi Szewczenkove na Ukrainie. Załamany utratą dorobku życia, popełnił samobójstwo. Pozostawił po sobie list, w którym jasno wskazuje na przyczynę dokonania tego dramatycznego wyboru. Nie mógł liczyć na żadną pomoc od Państwa. Nie miał także perspektyw na sprzedaż tegorocznych zbiorów.

Wołodymyr Mikołajowycz był przyzwoitym rolnikiem, dzierżawił ludziom 150 hektarów ziemi. Całe zbiory utracił z powodu suszy. Będąc w trudnej sytuacji finansowej, nie otrzymując jasnych odpowiedzi od rządzących względem rekompensat za utracone zbiory, doprowadzony do rozpaczy, rolnik nie był w stanie przetrwać tego rudnego czasu i wybrał samobójstwo

– powiedział jeden z liderów rolników na obszarze.

Rolnik pozbawił się życia z powodu braku rozwiązań

Lokalne władze niejednokrotnie apelowały do Kijowa o pomoc w związku z trudną sytuacją suszową. O pomoc, apelował także rolnik będący przedstawicielem gospodarzy w tym regionie.

Poprosiliśmy o pomoc z budżetu, aby wesprzeć nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także drobnych rolników. 4 miliardy hrywien są przeznaczone na Fundusz Rolny. To poważne pieniądze, ale powinny istnieć rekompensaty finansowa za straty spowodowane sytuacją nadzwyczajną

– powiedział.rolnik samobojstwo 2

Sesja Rady Miasta Kiliya odbędzie się 12 maja, a posłowie zamierzają ponownie zaapelować do kierownictwa państwa

– podkreślił szef OTG.

Czytaj także: Prezes UOKiK wyjaśnia – tucz nakładczy powinien być korzystny dla obu stron

Rolnik, a trudna sytuacja suszowa

Rolnik pochodził z południowej części Ukrainy, gdzie straty spowodowane wystąpieniem suszy rolniczej okazały się najbardziej dotkliwe. Również Polsce rolnicy dostrzegają pierwsze poważne straty spowodowane wystąpieniem sutków suszy. Jest to efekt bezśnieżnej i ciepłej zimy, która pozbawiła rzeki wody oraz przyczyniła się do drastycznych spadków poziomu wód gruntowych. Nawet ostatnie deszcze w naszym kraju nie okazały się szczególnie pomocne w dobie kryzysu hydrologicznego. Każdy gospodarz musi umieć radzić sobie z tym zjawiskiem. ARiMR prowadzi nabory wniosków choćby w kwestii dopłat do nawadniania gospodarstw. Może to pomóc zniwelować negatywne następstwa suszy w przyszłości.

agravery/jac/fot. freepik


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


Autor: Sebastian Wroniewski

Lubuska Mega Dynia. Ruszyła druga edycja konkursu


BULT SMOGOWICZE